Tanulónk sikere az OSZKTV-n

Az idén iskolánkat Lovász Attila képviselte Budapesten az FM KASZK Bercsényi Miklós Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumában március 7-e és 9-e között megrendezett LVIII. Húsipari Termékgyártó Szakma Kiváló Tanulója Versenyen. Az első versenynapon az írásbeli és szóbeli feladatokkal kellett megbirkózniuk a tanulóknak. Az írásbeli feladatsor szakmai számítási feladatokból állt, a szóbelin a marhahúsok konyhatechnikai felhasználásáról, az élelmiszer-iparban használt ivóvíz jellemzőiről, a munkakeresés lehetőségeiről kellett beszélni, valamint a szakmát idegen nyelven kellett bemutatni.
Az idei évben először volt egy interaktív feladat is, amikor a szarvasmarha húsrészeit kellett a megfelelő helyre húzni. A második versenynapon reggel 6-kor indultak a tanulók Dabasra, ahol a sertésvágás, sertés csontozás, marha lapockacsontozás, lecsókolbász gyártása volt a feladat, majd a termékgyártáshoz használt gépek működését is ismertették. Délután pedig szituációs gyakorlattal mutatták be a diákok, hogy milyen kereskedő lakozik bennük. A harmadik versenynapon „csak” az izgalommal és a türelemmel kellett versenyezni, hiszen az eredményhirdetés közel két órás volt. Iskolánk tanulója a 16-ik helyezést érte el, 78%-os eredménnyel, így a szakmai vizsgán valamennyi vizsgafeladat teljesítése alól mentességet kapott jeles eredménnyel. Emellett még egy különdíjjal is gazdagabb lett Attila, hiszen ő lett a verseny legjobb csontozója. A tanulásba, gyakorlásba fektetett energia és idő meghozta diákunk számára a várt sikert. Gratulálunk!

Skip to content