Országos Haditorna verseny-kiváló eredmény

II. hely az Országos Haditorna Versenyen!

Az Országos Haditorna verseny megyei döntőjének megnyerésével már 2017. őszén bebiztosítottuk helyünket a 2018.04.19-20. megtartott budapesti döntőre. Iskolánk főigazgatója Simonné Szerdai Zsuzsanna valamit megérezhetett, mert az eredményhirdetésre személyesen is megjelent és nem hiába! Iskolánk csapata II. helyezést ért el az országos döntőben!
A versenyen az ország megyei bajnokai kvalifikálták magukat és meghívás alapján a debreceni Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégium 3 csapata vehetett részt, akik az előző évben az első három hely mindegyikét megszerezték. Ebben az erős mezőnyben különösen nagy siker volt a katona sulis csapatok közé beékelődni 2. helyen. A verseny feladatok között lövészet, gránát hajítás, tájékozódási futás, elsősegély, honvédelmi totó, tájolás, távbecslés, fegyveres váltófutás és a nagyon várt különösen embert próbáló NATO-akadálypálya várt a csapatokra. A gránáthajítás és az akadálypályán csapatunk MEGNYERTE, amiért külön díjban is részesültünk.
Csapatunk tagjai (hőseink): Kis Balázs, Kósa Edmond, Kuti Gergő, Végh Csaba. Felkészítő tanáruk: Szommer Attila

Skip to content